Czy byłeś ofiarą lub świadkiem mikroaggresu?

Czy byłeś ofiarą lub świadkiem mikroaggresu?

Jest certyfikowanym liderem fitness grupy AFLCA z wyznaczeniem sprzętu przenośnego, trenerem NCCP i CAC Triathlon oraz trenerem Certyfikowanym TNT. Jest także członkiem Rady Doradców w Primal Health Coach Institute i gościnnym członkiem wydziału Instytutu potencjalnego. Śledź Facebook LinkedIn Pinterest Subskrybuj podcast Get-Fit Guy Spotify Google Stitcher

Lorraine jest 32-letnią dyrektorem administracyjnym, który rozwija wysypkę na twarzy po letniej wycieczce z rodziną na Hawajach. Czy to oparzenie słoneczne? A może jest to coś poważniejszego?

autorstwa Sanaz Majd, MD House Call Doctor 21 lipca 2016 r. 5-minutowy Readepisode #218 Play Pause Słuchaj tajemnicy Diagnoza: twarz wysypka, obecnie doświadczamy problemów związanych z odtwarzaniem na safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, skorzystaj z Google Chrome lub Firefox.

Lorraine jest 32-letnim administratorem biznesu, który przyszedł do mnie na oparzenia słoneczne, które rozwinęła się na twarzy po tygodniowej letniej wycieczce Jej rodzina na Hawajach. Mówi mi dużo, mówi mi, ponieważ jej kariera utrzymuje ją w domu. Ale nigdy wcześniej nie miała takiego oparzenia i zawstydziła się wracać do pracy „wyglądając jak jabłko”, wykrzykuje.

Cóż, to lato. I wiem, co to znaczy – spędzony czas spędzony na zewnątrz dla moich pacjentów. Nie jest to rzadkie zjawisko w gorących letnich miesiącach, szczególnie tutaj, w słonecznej południowej Kalifornii. Moje diagnozy Sunburn są niestety bardziej powszechne, niż bym chciał.

Historia

Jeśli przeczytałeś moje poprzednie artykuły, możesz już pamiętać, że lekarze mają bardzo ustrukturyzowany proces oceny Dla każdego objawu podczas każdej wizyty (stąd niektóre wizyty są bardziej czasochłonne niż można sobie wyobrazić). Po raz pierwszy zaczyna się od historii pacjenta. Początkowo wiąże się to z przeglądaniem wykresu pacjentów do ich wcześniejszej historii medycznej, a następnie gromadzenie informacji o obecnej historii (w tym przypadku wysypki twarzy).

Lorraine jest bardzo zdrową młodą kobietą. Cierpi tylko na trądzik dorosłych, bardzo powszechna diagnoza wierzy lub nie, oprócz astmy od dzieciństwa. Bardzo rzadko używa tak potrzebnego inhalatora ratunkowego dla swojej astmy, oprócz codziennego antybiotyku zwanego minocykliną dla trądziku.

Mówi mi, że jej wysypka zaczęła się po ekspozycji na słońce, surfując po hawajskich przypływach. Kiedyś surfowała w wieku 20 lat i nie mogła przegapić szansy na fale w jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc w sporcie.

Mówi mi, że rzeczywiście użyła filtra przeciwsłonecznego, ale mogła podejmować więcej wysiłku, aby ponownie złożyć wniosek co dwie godziny, jak wie, że powinna.

egzamin

Podczas egzaminu Lorraine ma łagodną rozproszoną „rumień” (Lingo Doktora za zaczerwienienie) na jej klatce piersiowej i górnych ramionach, ale najgorsze słońce wydają się uderzyć jej policzki i nos. Na szczęście nie ma pęcherzy, skóra jest sucha, ale jest to raczej ból w dotyku.

Ocena

biorąc pod uwagę jej niedawną ekspozycję na słońce i że jest raczej zdrową Młody pacjent, Sunburn wydaje się być najbardziej prawdopodobną diagnozą. Ponadto Lorraine przyjmuje minocyklinę, która podobnie jak wiele innych leczonych trądzik, powoduje „fotouczułość” i zwiększa ryzyko oparzenia słonecznego.

Strony

123Next ›Ostatnie» Pamiętaj, że wszystkie treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Treść ta nie zastępuje żadnych porad medycznych i nie zastępuje żadnego osądu medycznego ani uzasadnienia przez własnego osobistego dostawcę opieki zdrowotnej. Zawsze szukaj licencjonowanego lekarza w Twojej okolicy w odniesieniu do wszystkich pytań i problemów związanych ze zdrowiem.

O autorze

Sanaz Majd, Md

Dr. Sanaz Majd jest certyfikowanym przez zarząd lekarza medycyny rodzinnej, który ukończył Drexel University College of Medicine w Filadelfii. Jej szczególne zainteresowania to zdrowie kobiet i edukacja pacjentów.

Doświadczony psycholog ma 6 wskazówek dotyczących bycia antyrasistą, w tym dlaczego nie powinieneś twierdzić, że jest ślepy na kolory i dlaczego biali ludzie powinni mieć tożsamość rasową.

PhD Ellen Hendriksen Doświadczony psycholog 20 lutego 2015 5-minutowy Readepisode #58 Play Pause Słuchaj, jak być antyrasistą Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Wskazówka nr 3: Mów

Możesz mówić o rasizmie i mówić, gdy zobaczysz, że coś się stanie Podnosi twoje hake. To jest w rzeczywistości kluczowe. Pomysł, że powstrzymanie rasizmu jest odpowiedzialność ludzi kolorowych lub że biali ludzie nie mogą nic z tym zrobić, jest nieporozumieniem. Masz moc popierania zmian. Nie bój się go używać.

Wskazówka #4: Miej tożsamość rasową

Często poproszona o opisanie ich pochodzenia rasowego, białe osoby powiedzą coś takiego jak „hmmm, Cóż, tak naprawdę nie mam wyścigu. Nigdy tak naprawdę o tym nie myślałem. Naprawdę nic nie jestem. ”

Właściwie można powiedzieć, że jesteś biały. Brak tożsamości rasowej pokazuje nie tylko, że nie musisz myśleć o rasie, przywileju, którego ludzie w kolorze nie mają, ale także że nie zdajesz sobie z tego sprawy, co na pewno nie jest twoim zamiarem.

Jednocześnie nie musisz przepraszać za bycie białym. Nie mówisz w imieniu całej yourpillstore.com rasy, podobnie jak mniejszościowe osoby nie mówią za swoje. Zbuduj antyrasistowską białą tożsamość, edukując się na temat przywilejów, świadomość tego, co daje ci wyścig, i wspierając zmiany, które pozwalają wszystkim dzielić tę samą linię początkową.

Wskazówka #5: Nie pozwól innym innym Oczerniaj cię jako indywidualna

esej z białego licencjata z Princeton, który ostatnio po tym, jak powiedziano mu kolega z klasy, nieco cienkie i z odrobiną wrogości: „Sprawdź swoją Przywilej. ”

W eseju omawia czas swojej rodziny w obozie koncentracyjnym i powstaje od beznadziejności do dobrobytu poprzez edukację i ciężką pracę. Pozdrawiam jego rodzinę i ich ofiary. Tutaj możesz znaleźć link do jego eseju.

Zgadzam się, że on jako jednostka nie powinna być utrzymywana jako „ciemiężca”. Podobnie jak ludzie kolorowi powinni być w stanie wyróżniać się i osiągnąć, nie uważając za uznanie dla swojej rasy, poszczególni biali ludzie nie powinni ponosić odpowiedzialności za historię.

, że cytując New York Times Operator publicysta Nicholas Kristof, który jest biały,

„Myślę, że dla ludzi urodzonych na trzeciej bazie i których przyjaciele urodzili się na trzeciej bazie i którzy zakładają trzecią kontekst bazy, to naprawdę trudne Zrozumienie ogromnych przeszkód, które napotykają tych, którzy we wczesnym życiu napotkały znacznie mniej różowe środowisko. Tak łatwo jest trafić do domu z trzeciej bazy i powiedzieć: „Chłopcze, to dość łatwe, dlaczego wszyscy nie mogą tego zrobić?”

Pisnikiem Princeton był to, że jego rodzina nie była Zacznij od trzeciej bazy i że on i jego rodzina walczyli i ciężko pracowali. Wszystko to jest prawdą, a jednak w całej historii Ameryki łatwiej było znaleźć się wokół baz, jeśli jesteś biały.

, co prowadzi nas do …

Wskazówka #6: Edukuj się na temat białego uprawnienia

Nie ma potrzeby chłostania ani czuć się winnym, ale bądź świadomy w jaki sposób system jest układany. Mamy nadzieję, że zainspiruje Cię do pracy, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Klasyczny esej z 1988 roku „White Privilege: rozpakowanie niewidzialnego plecaka” dr Peggy McIntosh, który jest biały, jest świetnym miejscem na początek. Korzystając z niektórych jej przykładów, zaskakujące może być zdanie, że jako biała osoba możesz być prawie pewien, że jeśli poprosisz o rozmowę z „osobą odpowiedzialną”, będziesz musiał zmierzyć się z osobą z rasy.

lub że możesz być pewien, że jeśli potrzebujesz pomocy medycznej lub prawnej, wyścig nie będzie problemem. Lub że możesz zorganizować ochronę swoich dzieci przez większość czasu przed ludźmi, którzy mogą je nie lubić. Linki do kilkudziesięciu jej obserwacji i dwóch wersji jej eseju można znaleźć tutaj i tutaj.

Brakowało odcinka w zeszłym tygodniu? Sprawdź to: jak radzić sobie z rasizmem, a następnie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Czy byłeś ofiarą lub świadkiem mikroagresji? Jak zareagowałeś? Podziel się swoimi przemyśleniami na stronie Davvy Psycholog na Facebooku.

Refrences

Gushue, G.V. (2004). Rasa, ślepy na kolory postawy rasowe i osądy dotyczące zdrowia psychicznego: perspektywa zmieniającej się standardów. Journal of Counselling Psychology, 51, 398-407.

Neville, H. A., Worthington, R. L., & amp; Spanieman, L. B. (2001). Rasa, moc i wielokulturowa psychologia poradnictwa: zrozumienie białych przywilejów i ślepy na kolor rasowe. W J. G. Ponterotto, J. M. Casas, L. A. Suzuki, & Amp; C. M. Alexander (red.), Podręcznik doradztwa wielokulturowego (wydanie 2, s. 257–288). Thousand Oaks, CA: Sage.

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni12 Wszystkie treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ellen Hendriksen, PhD

Dr. Ellen Hendriksen była gospodarzem podcastu Davvy Psychologologa w latach 2014–2019. Jest psychologiem klinicznym w Boston University’s Center for Lechiety and Powiązane zaburzenia (karta). Zdobyła doktorat. w UCLA i zakończyła szkolenie w Harvard Medical School. Jej naukowo oparte na naukowym podejściu o zerowym osądu jest regularnie prezentowane w Psychology, Scientific American, The Huffington Post i wielu innych mediach. Jej debiutancka książka, How to Being: Cicha swojego wewnętrznego krytyka i Rise powyżej lęku społecznego, została opublikowana w marcu 2018 r.

Subskrybuj Savvy Psychologa Podcast Spotify Google Stitcher autorstwa Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS Nutrition Diva Diva 20 lipca 2010 1-minutowy przeczytanie

Szybka wskazówka: Zdobądź więcej składników odżywczych, dodając czosnek (lub cebulę)

Dostaję wiele wniosków o wskazówki, jak zwiększyć wchłanianie składników odżywczych z żywności. Oto świetny: dodanie cebuli lub czosnku (lub obu!) Do ryżu lub fasoli może znacznie zwiększyć ilość cynku i żelaza, które z nich wchłaniasz. Ziarna i rośliny strączkowe zawierają kwas fitynowy, związek, który wiąże się z niektórymi minerałami i utrudnia ich wchłonięcie. Ale siarkowe chemikalia, które dają cebulę i czosnek ich ostry zapach, również „odblokowują” te minerały i sprawiają, że są bardziej wchłaniane. Aby uzyskać więcej informacji na temat kwasu fitynowego, zobacz mój odcinek „Powinieneś namoczyć swoje ziarna?”

Czosnek i cebulę Zdjęcie dzięki uprzejmości Shutterstock

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel jest certyfikowanym licencjonowanym dietetykiem, autorem i twórcą jednego z najbardziej rankingowych podcastów zdrowia i fitness w iTunes. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Dowiedz się, dlaczego te silne małe rośliny zasługują na miejsce w twoim ogrodzie i na talerzu.

autorstwa Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS Nutrition Diva 29 marca 2010 4-minutowy readepisode #87 Play Pause Listen Czy zioła są dla Ciebie dobre? Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Jak dodać zioła do diety

garść świeżych ziół zamienia głowę zwykłej sałaty w hodowlę sałatki dla smakoszy . Otrzymasz również dodatkowy huk odżywczy dla swojej złotówki.

Jednym z łatwych sposobów na dodanie ziół do diety jest dodanie garstki lub dwóch mieszanych świeżych ziół do miski sałatkowej wraz ze zwykłą sałatką warzywa. Wypróbuj Basil, natkę pietruszki, mięty, oregano, tymianek, koper, kolendra… każda kombinacja, którą lubisz. Ta mała sztuczka nie tylko zamienia głowę zwykłej sałaty w mieszankę sałatkową dla smakoszy, ale dostaniesz dodatkowy huk odżywczy dla swojej złotówki.

Zioła to także świetny sposób na przyprawowanie gotowania i dodanie gotowania i dodania gotowania i dodania gotowania i dodania gotowania i dodania gotowania i dodania gotowania i dodania Smak do jedzenia bez dodawania kalorii lub sodu. Istnieją pewne klasyczne pary: Bazylia dobrze idzie z pomidorem, estragonem z rybami, rozmarynem z kurczakiem i tak dalej. Ale fajnie jest również eksperymentować. Poniżej umieściłem kilka linków do przewodników, na których zmierzają zioła, a także kilka świetnych przepisów, które pomogą Ci zacząć.

Zioła są łatwe do uprawy

Jak powie każdy ogrodnik, warzywa złamie ci serce. Twoje pomidory mogą się zarazy, robaki mogą wytrzeć fasolę, a uprawy ogórka mogą więdnąć. Ale zioła praktycznie rosną. Większość będzie rosła w biednej glebie, toleruje ciepło i suszę, a wielu nawet przeżyje zimę. Ich aromatyczne związki mają tendencję do odpychania błędów i królików. W rzeczywistości, gdy strategicznie umieszczają, pomogą nawet utrzymać robaki i króliczki z reszty ogrodu. Nie zajmują dużo miejsca, a nawet będą prosperować w garnku na ganku, jeśli to wszystko, co masz. Jest wiosna (i tak na półkuli północnej) i o tej porze roku zwykle można znaleźć zioła w małych doniczkach na rynku rolników, centrum ogrodniczym lub magazynie domowej. Zabierz je do domu, włóż je do ziemi lub make dla nich ładne łóżko w słonecznym parapecie, a będziesz jeść świeże zioła, aż śnieg leci.

Świeżo uprawiane zioła są najlepsze

Najlepszą rzeczą w hodowli własnych ziół, oprócz sukcesu wszechstronnego, jest to, że możesz je wybrać tylko tak, jak ich potrzebujesz-co jest idealnym sposobem na ich użycie. Nie tylko świeżo zbierane zioła są dodatkowe aromatyczne, ale także zachowują więcej składników odżywczych i fitochemikaliów, które sprawiają, że są dla ciebie tak dobrzy. Ja na Twitterze), wiesz, że mówiliśmy o tym ostatnio trochę: jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej odżywiania z każdej rośliny, chcesz je zjeść tak szybko, jak to możliwe. Ogród ziołowy ułatwia to!

Patrz poniżej, aby uzyskać linki do tego, jak zacząć od małego, średnim lub restauracji ogrodu ziołowego. Mówiąc o ogrodach, chciałbym usłyszeć, co dorastasz w tym roku! (Lub, dla osób na półkuli południowej, to, co dorastałeś.) Jeśli nadal jesteś w fazie planowania, odkryłem bardzo fajną stronę o nazwie Growveg.com, która ma naprawdę zabawne i pomocne narzędzia do planowania ogrodu warzywnego.

Miłego tygodnia i pamiętaj, aby zjeść dla mnie coś dobrego!

Zasoby:

gotowanie z ziołami: zdrowe przepisy (Epicurious.com)

Które zioło z jakim jedzeniem? (Suite 101)

Jak wyhodować ogród ziołowy z progu (Epicurious.com)

Uprawa ogrodu ziołowego (usługa rozszerzenia WV)

Zdjęcie zioła dzięki uprzejmości of Shutterstock

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni12

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel jest certyfikowanym licencjonowanym odżywczym odżywczym , autor i twórca jednego z najbardziej rankingowych podcastów iTunes. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Jak znaleźć najbardziej pożywne wybory w menu.

autor: Monica Reinagel, M.S., L.D./N Diva 2 lipca 2013 4-minutowy ReadEpisode #35 Play Pause Słuchaj jedzenia Out jesteśmy Obecnie występuje problemy z odtwarzaniem na Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, skorzystaj z Google Chrome lub Firefox.

Niezależnie od tego, czy informacje o odżywianiu są dostarczane w menu, i niezależnie od tego, jak wiarygodne może być, można znaleźć zdrowsze potrawy, czytając Opisy menu uważnie i nauka obserwowania niektórych słów kodowych.

Contents

Carsentro

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec 

Office